Email – nastavení smtp, imap, pop3

27. 2. 2023

Příchozí pošta

na našich serverech podporujeme šifrované i nešifrované připojení. Pokud je to možné tak použijte šifrovanou variantu.

IMAP

Protokol IMAP (Internet Message Access Protocol) umožňuje trvalé (tzv. on-line) připojení k e-mailové schránce. Díky tomu je možné s celou poštovní schránkou plně pracovat z libovolného místa. Všechny zprávy a složky jsou uloženy na poštovním serveru a na počítač se stahují jen nezbytné informace, takže při zobrazení složky se stáhnou jen záhlaví zpráv a jejich obsah až v případě, že zprávu chce uživatel přečíst. U jednotlivých zpráv se uchovává jejich stav (nepřečtená, odpovězená, důležitá), uživatel může zprávy přesouvat mezi složkami, složky vytvářet, mazat, prohledávat na straně serveru apod. Protokol umožňuje současné připojení více klientů zároveň.

Protokol IMAP používá i náš webmail. Pokud tedy použijete IMAP pro připojení vašeho klienta (např. Thunderbird) tak v něm budete mít stejně nastavené složky jako ve webmailu.

adresa server: mx1.zserver.cz

dostupné porty:

  • 143 – nešifrovaný přenos dat nebo STARTTLS
  • 993 – SSL/TLS

POP3

POP (Post Office Protocol) je internetový protokol, který se používá pro stahování e-mailových zpráv ze vzdáleného serveru na klienta. Ze vzdáleného serveru se stáhnou všechny zprávy. Zda se zprávy na serveru uchovávají nebo ne se nastavuje v emailovém klientovi.

adresa serveru: mx1.zserver.cz

dostupné porty:

  • 110 – nešifrovaný přenos dat nebo STARTTLS
  • 995 – SSL/TLS

Odchozí pošta

SMTP

SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) je internetový protokol určený pro přenos zpráv elektronické pošty (e-mailů) mezi přepravci elektronické pošty (MTA).

adresa serveru: mx1.zserver.cz

dostupné porty:

  • 25 – nešifrovaný přenos dat
  • 465 – šifrování SSL/TLS
  • 587 – šifrování STARTTLS

© Copyright 2006–2024 Zserver s.r.o. RSS Staň se fanouškem Ceny jsou uvedeny bez 21% DPH