Zserver, s.r.o. má za cíl poskytovat svým zákazníkům kvalitní a komplexní služby v oblasti IT, tvorby webových stránek a správy serverů.

NABÍZÍME REGISTRACI DOMÉNY s koncovkami

  • .cz
  • .eu
  • .sk
  • .com
  • .net
  • .org
  • a dalšíkontaktujte nás, máte-li speciální požadavek na doménové jméno či koncovku a nebo si nevíte rady s výběrem vhodné domény.

OVĚŘTE SI, ZDA JE DOMÉNA VOLNÁ – na uvedeném odkaze si můžete ověřit, zda je doména, kterou chcete volná, nebo již registrovaná.

CENÍK REGISTRACE DOMÉN PODLE KONCOVKY – platba za doménu je roční a výše ceny závisí na typu zvolené koncovky.

Co je to doména? Jak vybrat tu správnou? A jak ji mohu registrovat?

Jste-li v oblasti IT začátečníkem, jistě si kladete otázky jako:

Co je to doména a registrace domény? K čemu doménu potřebuji a co mne to bude stát?

Výběr vhodné domény, pokud možno srozumitelné, snadno zapamatovatelné a nezaměnitelné s konkurencí, to je základ. Jde o www adresu, na které budou umístěny Vaše stránky. Jde tedy do určité míry o Vaši vizitku, o to, jak budete působit na případné návštěvníky či zákazníky. Zda bude Vaše webová stránka důvěryhodná či nikoliv, zda splyne s davem nebo se bude lišit.

V prvé řadě je dobré se zamyslet nad tím, zda budete mít stránky orientované na český trh nebo zda chcete expandovat i do zahraničí. Podle toho volte vhodnou koncovku. Na českém internetu jsou zdaleka nejčastější domény s koncovkou .cz (např. Zserver.cz) Většina českých uživatelů internetu předpokládá u českého webu tuto koncovku. Dalšími vhodný pro český eshop nebo web může být koncovka .eu.

U zahraničních www stránek a eshopů (v tomto případě myslíme zahraničními stránkami české weby orientované jak na české, tak zahraniční uživatele) jsou pak časté koncovky .sk, .eu, .com, .de apod.

Když si vyberete vhodnou koncovku, pak je na čase začít uvažovat nad samotnou doménou – tedy názvem, pod kterým budou Vaše webové stránky na internetu k nalezení. Zde už velmi záleží na Vašich osobních preferencích, oboru podnikání, cílové skupině zákazníků /klientů apod. Název by měl být jasný, snadno vyslovitelný, zapamatovatelný. Název domény by měl eliminovat možnosti překlepů, pravopisných chyb apod. Pokud např. budete mít stránky s názvem zapomneljaksepisezapomnel.cz tak hrozí, ze polovina uživatelů bude hledat stranku zapomeljaksepisezapomel.cz a tím pádem Vaše stránky nebo eshop nenajde. Název domény tedy volte pečlivě.

Když máte doménu a koncovku vybranou, stačí se na nás obrátit a my Vám doménu zaregistrujeme. Platba domény je vždy za 1 rok. Částka se liší podle typu koncovky domény.

Pro více informací o cenách za domény klikněte na CENA ZA REGISTRACI DOMÉNY.

Při registraci domény se ještě uplatňuje jedno pravidlo, a to sice – pokud máte doménu sestávající z více slov – např. jedno slovo.cz, je dobré si zaregistrovat doménu ve variantě s pomlčkou i bez pomlčky, tedy jednoslovo.cz a jedno-slovo.cz Předejdete tak nepříjemnostem, kdy si Vaše konkurence nebo i třeba jiný člověk nevědomky zaregistruje Vaši doménu v druhé variantě a přesměruje ji na své stránky. Bude Vám pak tímto způsobem odlákávat potenciální návštěvníky, kteří hledali Vaše internetové stránky.

Není však nutné se tohoto pravidla držet. Jde spíš o praktickou věc a většina provozovatelů stránek s víceslovným názvem tohoto využívá.

© Copyright 2006–2024 Zserver s.r.o. RSS Staň se fanouškem Ceny jsou uvedeny bez 21% DPH